O Petře

Do profesionálního tenisu vstoupila v roce 2006. Na okruhu WTA vyhrála devět turnajů ve dvouhře žen. V rámci okruhu ITF zvítězila na sedmi singlových událostech.

Na nejvyšší grandslamové úrovni získala titul ve Wimbledonu 2011. Stala se tak prvním tenistou narozeným v 90. letech, který vyhrál turnaj „velké čtyřky“. V témže roce vyhrála také Turnaj mistryň a Ženská tenisová asociace ji na konci sezóny vyhlásila hráčkou roku, Mezinárodní tenisová federace pak mistryní světa ve dvouhře. V roce 2007 debutovala v českém fedcupovém týmu, s nímž získala vítězný pohár pro rok 2011.

Stala se hlavní oporou družstva, když vyhrála všech šest dvouher. V úvodu následující sezóny s Tomášem Berdychem vyhrála Hopmanův pohár 2012. Ve Fed Cupu 2012 pak s českým týmem obhájila titul.

Na žebříčku WTA byla nejvýše klasifikována dne 31. října 2011 na 2. místě ve dvouhře a v únoru 2011 na 196. místě ve čtyřhře. Od roku 2008 ji trénuje David Kotyza.

V sezóně 2010 ji Ženská tenisová asociace vyhlásila nováčkem roku. Následující sezónu získala čtyři individuální ceny, včetně nejlepší hráčky roku. V roce 2011 zvítězila v anketě Sportovec roku České republiky, ocenění pro kolektiv roku navíc získal fedcupový tým, jehož byla členkou.

Do šestnácti let startovala za TJ Fulnek, kde ji vedl otec Jiří Kvita, poté se stal jejím mateřským tenisovým klubem TK Agrofert Prostějov, s nímž opakovaně vyhrála mistrovství republiky smíšených družstev, a jehož je od 4. července 2011 doživotní čestnou členkou.

Zdroj: www.wikipedia.cz