pondělí 6. ledna 2014

Souhrn Hopmanova poháru

Česko - Španělsko 3:0

Tento zápas zahájila Petra hladkým vítězstvím 6:1, 6:0 nad stou hráčkou světa Anabel Medinaovou-Garriguesovou. Jediný slabší moment měla Petra na konci prvního setu, kde čelila i několika brejkbolům, zvládla ho ale doservírovat.

Radek Štěpánek, proti kterému po odstoupení Tommyho Robreda stál David Muňoz, svůj singl rovněž zvládl, a to poměrem 6:2, 6:2.

V závěrečném mixu, který Petra s Radkem spolu hráli vůbec poprvé, sice v úvodu prohrávali 0:2, ale zápas nakonec otočili a získali jej hladce 6:3, 6:4.

Petra, Radek & tým. Zdroj: facebook PK

Česko - Francie 1:2

Toto utkání zahajoval Radek Štěpánek, který nestačil na favorizovaného Jo-Wilfrieda Tsongu, prohrál ve dvou setech 1:6, 4:6.

Jestli chtěli naši pomýšlet na triumf v tomto zápase, bylo potřeba, aby Petra porazila Alize Cornetovou. Svůj úkol začala plnit více než dobře, první set ovládla jasně 6:1, druhý ovšem začala ztraceným podáním. Za stavu 1:2 si postupně vypracovala několik brejků, nakonec jí to ale nestačilo, a rychle prohrávala už 1:4. Sice ještě dokázala soupeřce vzít podání, ale stačilo to pouze na korekci stavu - 3:6. Ve třetím setu to byla Petra, kdo jako první dokázal soupeřku brejknout a brejk si udržela až do stavu 5:4, kdy podávala na vítězství. To se jí nepodařilo, vzápětí si ale vypracovala druhou možnost dopodávat a to už vyšlo. Po více než dvou hodinách tedy Petra vyhrála poměrem 6:1. 3:6, 7:5.

O osudu tohoto utkání tak rozhodoval závěrečný mix. Počáteční obavy, že ho vyčerpaná Petra nebude zvládat, se nenaplnily, Petra ho odehrála velice dobře. Zklamal ale Radek, který, byť nejzkušenější deblista na dvorci, situaci nezvládl. Češi tak prohráli hladce 3:6, 1:6.

Česko - USA 2:0

Tento zápas, ve kterém už z hlediska postupu o nic nešlo, ten si zajistili Francouzi v předcházejícím utkání se Španělskem, zahajovala Petra proti Sloane Stephensové.

Petra, i když měla trochu ospalý začátek, nakonec první set získala hladce 6:3 a vzhledem k tomu, že Američanka pro problémy se zápěstím následně ze zápasu odstoupila, tak získala i první český bod.

Druhý bod měli Češi jistý hned, protože John Isner do zápasu pro zranění ani nenastoupil a zaskočil jej kanadský hráč Milos Raonic, kterého Radek v exhibičním zápase porazil 5:7, 6:3, 7:6.

Ve vyloženě exhibičním duchu pak naše dvojice odehrála i závěrečný zkrácený mix proti australským juniorům Bojaně Bobusicové a Oliveru Andersonovi, které porazili 8:3.

Celý turnaj nakonec ovládli Francouzi, když porazili Polsko 2:1 na zápasy.