pondělí 23. prosince 2013

2013, 2. část

Po nepříliš vydařené antukvé sezoně si Petra chtěla spravit chuť na trávě. Bohužel se to příliš nepovedlo - v Eastbourne vypadla hned ve druhém kole.

Ani Wimbledon nedopadl podle představ, sice v něm došla až do čtvrtfinále, což byl letos její nejlepší výsledek na Grand Slamu, ale při nečekaném selhání nejlepších tenistek měla ambice daleko větší. Právě před Wimbledonem vyšel najevo její vztah s Radkem Štěpánkem.

Před začátkem americké štace oznámila změnu kondičního trenéra, tím je nyní Marek Všetíček, s tím, že jejich spolupráce začne po US Open. Na turnaji v Carlsbadu vypadla ve druhém kole, v Torontu se dostala až do čtvrtfinále, ale v Cinncinnatti vypadla hned ve druhém kole. Největší úspěch na americké šňůře zaznamenala v New Havenu, kde došla do finále.

Na US Open ji bohužel zradilo zdraví, skončila již ve třetím kole a toto brzké vypadnutí mělo za následek také to, že Petra po více než dvou letech vypadla z elitní desítky.

Spolupráce s novým kondičním trenérem jí ale viditelně prospěla zejména po psychické stránce, vyhrála turnaj kategorie Premier v Tokiu a v Pekingu došla do semifinále, čímž si potřetí v řadě zajistila účast na Turnaji mistryň a také návrat do elitní desítky.

Na Turnaji mistryň postoupila do semifinále, kde nestačila na Číňanku Li Na a nakonec se na tomto turnaji umístila třetí.

Rok zakončila na šesté pozici žebříčku WTA.

Žádné komentáře :

Okomentovat