středa 11. prosince 2013

2013, 1. část

Sezonu 2013 začala Petra v Brisbanne, tam se jí ale moc nevedlo, prohrála hned druhý zápas. Nevyšel jí ani turnaj v Sydney, tam prohrála už v úvodu turnaje. Pak přišel první Grandslam sezony, Australian Open. Ani tady to ale za moc nestálo, první kolo ještě zvládla, ve druhém ale nestačila na téměř domácí Lauru Robsonovou.

Ani halový turnaj v Paříži, který Petra v roce 2011 vyhrála, kýžené zlepšení nepřinesl, opět nedokázala vyhrát dva zápasy v řadě. Zlom přišel až v prvním kole Fed Cupu, kde nejprve Petra porazila Jarmilu Gajdošovou a druhý hrací den i Samantu Stosurovou.

Zlepšenou formu si přenesla do turnajů v Dauhá a Dubaji, na prvním jmenovaném došla do čtvrtfinále, kde nestačila na Serenu Williamsovou, ten druhý dokonce vyhrála. Bohužel kromě turnajového titulu přišly i problémy s ramenem.

Následovaly turnaje v Indian Wells a Miami. Na prvním došla do čtvrtfinále, na tom druhém skončila už ve třetím kole.

Na úvodním turnaji antukové sezony, v Katovicích, došla do finále, kde nestačila na Robertu Vinciovou. O několik dní později přišla odveta, když se hrálo semifinále Fed Cupu, ani tehdy ale Petra na Vinciovou nestačila.

Antuková sezona celkově pro Petru nevyznívá příliš lichotivě, k finále v Katovicích dokázala přidat už jenom čtvrtfinále ve Stuttgartu, druhé a třetí kolo na turnajích v Madridu a Římě a třetí kolo na druhém grandslamu sezony, na French Open.

Pokračování příště


Žádné komentáře :

Okomentovat