úterý 1. října 2013

Petra zvládla vstup do turnaje v Pekingu

V Pekingu, kde loni vypadla už v druhém kole, se letos díky volnému losu v prvním a vítězství nad Varvarou Lepčenkovou v druhém kole, a to po setech 2:6, 6:2, 6:0 probojovala už do osmifinále, ve kterém ji čeká Sara Erraniová, se kterou ještě neprohrála.

Manga Petra se všemi svými trofejemi. Zdroj: facebook.com
Vstup do zápasu se Petře příliš nepovedl, v první hře si s vypětím všech sil sice servis ještě udržela, ve třetí a v páté už to ale nezvládla. Sama se bohužel k žádnému brejkbolu nepropracovala, soupeřka tak v osmé hře při vlastním podání na třetí pokus set získala pro sebe.

Úvod druhé sady nebyl o nic lepší, hned v první hře podání ztratila. Pěti získanými gamy ale vývoj setu zcela otočila. Set se jí sice za stavu 5:1 doservírovat do konce nepodařilo, ale vzápětí, při podání soupeřky, hned první setbol proměnila.

Lepčenková si před začátkem třetí sady dopřála krátký pobyt v šatně, Petru to ale nijak nerozhodilo. Hned ve druhé hře, přestože prohrávala již 40:15, nakonec soupeřce podání sebrala a zcela přebrala otěže zápasu do svých rukou. Pak už soupeřce nepovolila ani game a když napodruhé mečbol proměnila, mohla se radovat z postupu.