pátek 4. října 2013

Petra postoupila do semifinále

Petra si na turnaji v Pekingu vylepšila své dosavadní maximum, když postoupila už do semifinále poté, co v osmifinále ve třech setech porazila Saru Erraniovou (6:4, 6(3):7, 6:3) a ve čtvrtfinále domácí hvězdu Li Na (4:6, 6:2, 6:3).

Taktická porada před zápasem :-) Zdroj: oficiální facebook PK

Petra vs. Sara Erraniová

V prvním setu šla Petra dvakrát do vedení o brejk, ani jednou ho však nedokázala potvrdit, takže rozhodnula 10. hra, kdy Petra prolomila soupeřčino podání potřetí, což v danou chvíli znamenalo zisk prvního setu.

Druhý set měl průběh velmi podobný, zhruba v polovině se ale situace obrátila a byla to Petra, která musela hned dvakrát dotahovat ztrátu podání, což se jí sice podařilo, v tie-breaku si ale na soupeřku nepřišla.

O osudu utkání tak rozhodoval třetí set. Před jeho začátkem si Petra na chvíli odpočala v šatně, což jí viditelně pomohlo a na druhý pokus brejk potvrdila, vzápětí přidala další a dostala se tak do vedení 4:1. Toto vedení ale neudržela, soupeřka snížila na 3:4. V další hře dokonce Petra musela odvrátit brejkbol, to se jí povedlo a v deváté hře, při podání soupeřky, zápas ukončila.

Petra vs. Li Na

V prvním setu Petra na první ztrátu podání ještě stihla najít odpověď, ztráta druhá v desáté hře ale znamenala ztrátu celého setu.

V druhém setu se Petra ujala vedení 2:0, toto vedení ale ještě neudržela, soupeřce se podařilo srovnat na 2:2. Ziskem dalších 4 gemů v řadě ale Petra poslala zápas do třetí sady.

V té sice hned v úvodním gamu soupeřku brejkla, další tři hry ale ztratila. Petra ovšem rychle našla odpověď a vývoj setu otočila na 5:3. První mečbol, při soupeřčině podání, ještě neproměnila, ten druhý, při svém vlastním, ale ano.

Třísetová královna

Petra letos dosud hrála 35 třísetových zápasů, 24 z nich dokázala vyhrát, což je nejvíce vítězných třísetových zápasů v jedné sezoně od roku 2000, k maximálnímu počtu odehraných jí ještě jeden chybí.

Turnaj mistryň

Petřin postup do semifinále v kombinaci s vypadnutím Angelique Kerberové a Caroline Wozniacké znamená, že Petra již má jistý postup na Turnaj mistryň v Istanbulu.