sobota 28. září 2013

Petra slaví 11. titul!

Petra své 15. finále i přes obdrženého "kanára"  proměnila v 11. titul, když porazila německou hráčku Angelique Kerberovou po setech 6:2, 0:6, 6:3.

Petra s trofejí. Zdroj: oficiální facebook PK
Petře se vstup do zápasu vydařil, rychle se ujala vedení 3:0 a náskok jednoho brejku si i přes drobné zaváhání v páté hře udržela až do konce, při soupeřčině podání proměnila první setbol a přibližně po půl hodině hry se tak ujala vedení 1:0 na sety.

Naopak v druhé sadě se Petře nedařilo. Začala dělat více chyb, ztratila všechna své podání, sama si žádnou brejkovou příležitost nevytvořila a o osudu zápasu nakonec musela rozhodnout až sada číslo tři.

Petra si před touto sadou vybrala kratší pauzu, která ji viditelně prospěla. Zpřesnila svoji hru a rychle se ujala vedení 4:0. Svůj druhý brejk ale nepotvrdila a soupeřka se tak opět vrátila do hry. Za stavu 5:2 měla Petra na returnu hned dva mečboly, nakonec ale byla úspěšnější Němka, která snížila na 5:3. V další hře Petra dokonce soupeřce po dvojchybě nabídla brejkbol, nakonec ale na čtvrtý pokus zápas ukončila.

Petra se díky tomuto vítězství posune na sedmé místo žebříčku a zároveň si hlasitě řekla o účast na závěrečném Turnaji mistryň v Istanbulu.

Příští týden startuje v Pekingu, kde má jako jedna ze semifinalistek turnaje v Tokiu v prvním kole volný los.

Více:
Statistiky zápasu
Rozhovor 

Žádné komentáře :

Okomentovat