čtvrtek 26. září 2013

Petra je v semifinále!

Petra zvládla oba dnešní singly, když nejdřív hladce porazila Madison Keysovou dvakrát 6:2 a v následném čtvrtfinále si poradila se Světlanou Kuzněcovovou po setech 6:4, 6:1. Ze čtyřhry nakonec odstoupila.

Petra se Světlanou Kuzněcovovou. Zdroj: oficiální facebook PK

Petra vs. Madison Keysová

V úvodní hře, která byla rozehrána již včera, Petra postupně odvrátila 4 brejkboly a v dnešní dohrávce ji nakonec získala. Sama ovšem v následujícím gamu možností sebrat soupeřce podání nepohrdla a ujala se tak vedení 2:0. Své podání si bez větších problémů držela až do konce sady, v osmé hře si při soupeřčině hře vypracovala postupně dva setboly a druhý z nich proměnila.

V druhé sadě Petra soupeřce nenabídla žádnou možnost brejku. V šesté hře Petra soupeřčino podání prolomila, ujala se tak vedení 4:2. I další dvě hry Petra získala pro sebe, když při soupeřčině podání proměnila třetí mečbol a druhý se tak skončil stejným poměrem jako první.

Petra vs. Světlana Kuzněcovová

První set byl hodně vyrovnaný, obě hráčky si postupně vypracovaly 4 brejkboly. Úspěšně proměněn byl ale až ten poslední, konkrétně si ho vypracovala Petra za stavu 5:4 ze svého pohledu a získala tak velmi důležitý první set.

Druhý set začala na podání Petra a zdálo se, že na úspěšný závěr setu prvního nenaváže, protože prohrávala už 0:40. Nakonec se jí všechny brejkboly podařilo odvrátit a hru získala pro sebe.  Tak trochu v duchu fotbalového "nedáš-dostaneš" vzápětí soupeřce servis sebrala. Ve čtvrté hře sice Kuzněcovová korigovala na 3:1, ale v šesté hře ji Petra opět brejkla a vzápětí při svém podání proměněním prvního mečbolu zápas ukončila.

Postupem do semifinále, ve kterém seutká s bývalou světovou jedničkou Venus Williamsovou, s níž má vyrovnanou bilanci 1:1 na zápasy, si zajistila návrat mezi elitní desítku.