sobota 3. srpna 2013

Přes tři a půl hodiny trvající maraton nakonec úspěch nepřinesl

Petra dnes bohužel nezvládla přes tři a půl hodiny trvající třísetovou bitvu s Francouzskou Razzanovou a prohrála poměrem 7:6(6), 5:7, 6:7.

První set Petra nezačala dobře - ztrátou vlastního servisu, když nabídla soupeřce hned 4 brejky. Odpověď na to našla až na poslední chvíli, totiž za stavu 5:4, kdy rovněž na čtvrtý pokus dokázala soupeřčino podání prorazit. Rozuzlení prvního setu nakonec přinesl až tie-break. I ten Petra začala ztrátou, výhoda minibrejku se ale rychle přenesla na druhou stranu, Razzanová ji ale ještě dokázala vymazat. Za stavu 5:6 Petra při vlastním podání odvracela setbol, což se jí povedlo, sama si vzápětí jeden vypracovala a na rozdíl od soupeřky byla při jeho proměnění úspěšná.

I druhý set byl nesmírně vyrovnaný, brejkbol vypracovaný hned při první hře Petra neproměnila. Další možnost sebrat soupeřce podání přišla až v 11 hře, ani teď ale Petra nebyla úspěšná. Své soupeřce v celém druhém setu povolila jediný brejkbol, který byl ale zároveň setbolem. A soupeřka nabídnutou šancí nepohrdla, Petra tak své podání a celý druhý set ztratila, přestože vedla už 40-15.

Zdroj: facebook
Třetí set začala lépe Petra, když se ve třetím gamu ujala vedení 2:1 a šla podávat. Bohužel svůj servis neudržela a stav byl srovnán. I v následujících dvou hrách byly k vidění brejkboly, s jejich proměněním ale byla úspěšnější v osmé hře Razzanová , dostala se do vedení 5:3 a šla podávat na vítězství. Petra nejdříve odvrátila tři mečboly a třemi hrami v řadě vývoj setu zcela otočila. Bohužel ani ona sama ale na vítězství nedopodávala.

Opět tedy rozhodoval tie-break. V něm si Petra postupně vypracovala vedení 5:2, to ale neudržela. Za stavu 5:6 měla při podání soupeřky první mečbol, ale vzápětí musela čtvrtému čelit. Za stavu 7:8 měla rovněž při podání soupeřky druhý mečbol, opět se ale rychle dostala do opačné situace. Pátý mečbol soupeřky, tentokrát při vlastním podání, už neodvrátila.

Petra se tak po 3 hodinách a 36 minutách dlouhém maratonu s turnajem rozloučila. Dalším turnajem, kterého by se měla účastnit, je Toronto.