čtvrtek 8. srpna 2013

Petra vstup do turnaje zvládla

Domácí 19letou naději Eugenií Bouchardovou, na rankingu č. 62, porazila po setech 6:3 a 6:2 a postoupila tak do osmifinále, ve kterém se utká se Samanthou Stosurovou.

Penaltový rozstřel s ředitelem turnaje. 2:0 pro Petru. :-)
Hned při svém prvním podání, čili ve druhé hře prvního setu, čelila brejkbolu, ten ale odvrátila. Sama si brejkbol vypracovala až při pátém gamu, ten první ještě neproměnila, ten druhý už ano. Brejk ale nepotvrdila - při svém podání vedla už 40:0, po sérii pěti ztracených výměn v řadě o něj ale nakonec přišla. Vzápětí ale výhodu brejku opět získala a tentokrát při svém podání už nezaváhala a ujala se tak vedení 5:3. V další hře se strhl tuhý boj o servis Bouchardové. Petra ho nakonec proměněním až šestého brejkbolu a zároveň setbolu, získala.

V druhém setu si Petra brejkbol vypracovala už ve druhé hře, tentokrát jej ale neproměnila. Sama také jednomu čelila, i tentokrát ale podávající hráčka servis udržela. A totéž platilo i v gamech číslo čtyři a pět, v tom pátém Petra dokonce obracela ze stavu 15:40. Sama stejnou výhodu ovšem hned v následující hře využila a ujala se tak vedení 4:2. Pak opět čelila brejkbolu a opět úspěšně. Zápas zakončila čistou hrou při podání soupeřky.

Zápas trval skoro hodinu a půl, Petra ztratila podání jednou, sama ho však soupeřce vzala hned čtyřikrát.

Osmifinále by mělo začít v pátek v 1:00 ráno.