sobota 17. srpna 2013

Petra po třech letech nestačila na Caroline Wozniackou

S Cincinnati se Petra rozloučila už v osmifinále, když ve třech setech prohrála s Dánkou Caroline Wozniackou 6:3, 2:6, 3:6. S touto hráčkou prohrála poprvé po třech letech a čtyřech zápasech.

První set získala Petra poměrně hladce, když soupeřce dvakrát (v sedmé a deváté hře) vzala podání a sama dokázala dva brejkboly odvrátit.

V druhém setu ztrácela, když o podání přišla už v třetí hře a následně nevyužila dvojnásobnou možnost na srovnání. Poté svůj servis ztratila i podruhé, další možnost na srovnání si už nevytvořila, a i když jeden setbol odvrátila, soupeřka dokázala na vlastním servisu set nakonec zakončit.

Třetí set Petra rozehrála dobře, soupeřku brejkla a ujala se vedení 3:1. Jak se ale nakonec ukázalo, byl to poslední game, který v zápasu získala, dalších 5 jich totiž soupeřka urvala pro sebe.

Petra tak neobhájila loňské semifinále. Další turnaj, na kterém se objeví, bude New Haven.