středa 21. srpna 2013

Petra po boji postoupila do druhého kola

Petra původně měla hrát proti Urszule Radwaňské už v pondělí, utkání ale doznalo dvou změn: jednak byl zápas pro déšť o den odložen, jednak se Polka pro nemoc odhlásila a Petra tak nastoupila proti Němce Annice Beckové. Tu nakonec porazila po setech 4:6, 6:3, 6:3.

V prvním setu to byla Petra, kdo první prorazil soupeřce podání. Bylo to v šesté hře a tak se ujala vedení 4:2. Čtyři následné hry ale ztratila, své podání dokonce hned dvakrát čistou hrou, vedení tedy neudržela a první set ztratila.

Zdroj: oficiální facebook PK

Druhý set rovněž nezačala nejlépe, opět si čistou hrou ztratila servis. Tentokrát ale hned vzápětí dokázala kontrovat a vrátila se tak do hry. Klíčové pro druhý set byly poslední tři hry - v sedmé Petra úspěšně odvrátila brejkbol, v osmé naopak jeden proměnila a v deváté poté, co první setbol neproměnila a vzápětí čelila brejkbolu, si vypracovala druhý setbol a ten proměnila.

Do třetího setu vstoupila výborně, rychle se ujala vedení 3:0 s dvěma brejky. Za stavu 5:2 si sice ještě situaci zkomplikovala, když nedokázala zápas při vlastním podání ukončit, při soupeřčině si ale postupně vypracovala dva mečboly a ten druhý proměnila.

Petra letos odehrála už 27 třísetových zápasů, což je vůbec nejvíce mezi hráčkami první světové stovky, s poměrem 16:11. K dalšímu utkání nastoupí dnes okolo 21 hodiny SELČ, soupeřkou bude americká hráčka Alison Riskeová, hráčka č. 95.