pátek 30. srpna 2013

Petra je ve třetím kole

V prvním vzájemném utkání Petra porazila srbskou hráčku Bojanu Jovanovskou ve dvou setech, a to poměrem 6:2, 6:4.

US Open. Zdroj: oficiální facebook PK
První set Petra začala velice dobře, když nejdříve v druhé hře odvrátila brejkbol soupeřky a vzápětí ve hře číslo tři svůj první brejkbol proměnila. Úspěšná byla i v páté hře a dostala se tak do vedení 4:1. Do konce setu si již obě děvčata podání udržela, konečný stav tedy byl 6:2 poté, co Petra využila třetí setbol.

Druhý set probíhal v podobném duchu jako ten první, Petra začala brejkem a později přidala druhý. Za stavu 5:2 mohla zápas ukončit. To se jí ale nepovedlo, podání si prohrála čistou hrou. Další komplikace už Petra nepřipustila a na druhý pokus doservírovala, když proměnila hned první mečbol.

V dalším zápase se Petra utká s domácí Alison Riskeovou, kterou na nedávném turnaji v New Havenu porazila ve třech setech.