pátek 23. srpna 2013

Petra je ve finále!

Petra postupně vyřadila v druhém kole A. Riskeovou z USA, ve čtvrtfinále Anastasii Pavljučenkovovou z Ruska a v semifinále Češku Kláru Zakopalovou.

Petra vs. Alison Riskeová 7:6(5), 4:6, 6:3

V prvním setu si obě hráčky jednou sebraly podání s tím, že ztrátu musela dohánět Petra, takže o jeho výsledku rozhodoval tie-break. V něm Petra využila hned první nabídnutý setbol.

Zdroj: oficiální facebook PK
I v druhém setu to byla Petra, kdo si jako první prohrál servis, konkrétně ve čtvrté hře. V deváté hře ještě tuto ztrátu dokázala vymazat, ale následně prohrála svůj servis a tak i celý set.

V třetí, rozhodující sadě Petra soupeřce sebrala podání nejprve v páté a později v deváté hře, přičemž proměnila oba brejkboly, druhý z nich byl zároveň mečbolem.

Petra vs. Anastasia Pavljučenkovová 2:6, 6:2, 7:5

Hned první podání si Petra ztratila, na což ještě dokázala zareagovat. Vzápětí o něj ale přišla podruhé a na to už odpovědět nedokázala, tím spíš, když podání ztratila ještě jednou. Ruska pak čistou hrou při svém servisu set získala.

V druhém setu se Petra rychle ujala vedení 2:0, to ale ještě neudržela, když brejk nepotvrdila. Vzápětí ale získala další brejk a vedla tak už 3:1. I nadále byla úspěšnější a ujala se vedení 5:1, při svém servisu ale set zakončit nezvládla. Za stavu 5:2, 15:30 byl zápas na chvíli přerušen pro déšť, po přestávce Petra na returnu dokázala set získat.

V třetím setu nejdříve s vypětím všech sil ubojovala svůj první servis, aby následující dva gamy prohrála čistou hrou. Ztrátu jednoho brejku ale ihned vymazala. V devátém gamu si vypracovala první mečbol, ten ale soupeřka odvrátila a Petra následně při svém podání čelila brejkbolu, ten ale ubránila. Vzápětí si vypracovala druhý mečbol a protože soupeřka zahrála dvojchybu, Petra se mohla radovat z postupu.

Petra vs. Klára Zakopalová 6:0, 6:1

V prvním setu a vlastně v celém zápase Petra nepustila soupeřku k jedinému brejkbolu, sama naopak při soupeřčině podání tlačila a čestný game jí povolila až v úplném závěru zápasu.

Postupem do finále si Petra i nadále zajistila příslušnost k elitní desítce žebříčku WTA.