úterý 27. srpna 2013

Petra je ve druhém kole

Do US Open dnes Petra vstoupila úspěšně, když ve třech setech porazila Japonku Misaki Doiovou poměrem 6:2, 3:6, 6:1.

Petra na US Open. Zdoj: fb PK
Do zápasu vstoupila Petra velice dobře, hned úvodní brejkbol proměnila. Vzápětí při svém podání čelila postupně dvěma brejkům, oba ale ubránila. Bez problémů získala i další dvě hry a ujala se tak vedení 4:0. V prvním setu si Petra vypracovala ještě dva brejkboly, žádný z nich ale nevyužila. Sama rovněž dva odvrátila a set nakonec doservírovala.

I na začátku druhého setu měla Petra možnost sebrat soupeřce podání, tentokrát však úspěšná nebyla. I kvůli tomu, že začala více chybovat, ve čtvrté hře o servis přišla. Do problémů se dostala i při svých dalších podáních, v osmé hře dokonce otáčela ze stavu 0:40, nakonec úspěšně, ale stačilo to jenom ke korekci výsledného stavu, k možnosti sebrat soupeřce podání se už nedostala.

Před třetím setem šly obě hráčky do šatny, lépe naladěná se z ní vrátila Petra, když se, podobně jako v prvním setu, rychle dostala do vedení 4:0. Pak sice na chvíli zaváhala, když neudržela podání, další dvě hry ale získala pro sebe a využitím hned prvního mečbolu se posunula do druhého kola. V tom ji čeká srbská tenistka Bojana Jovanovská, s Petrou se ještě nepotkaly.