pátek 9. srpna 2013

Petra je ve čtvrtfinále

V osmifinálovém zápase si poradila se Sam Stosurovou, kterou zvládla porazit po setech 6:3, 6:3. O semifinále si zahraje se Soranou Cirsteaovou, se kterou má bilanci 3:1 na zápasy.

Petra po vítězství nad Sam
První set mnoho brejkových situací nenabídl, první přišla až v šesté hře při podání Australanky. Petra ji využila a ujala se tak vedení 4:2. Za stavu 5:3 do té doby výborně podávající Petra mohla první set ukončit, boj o její servis byl ale nečekaně tuhý: Petra v něm čelila pěti brejkbolům a sama si vypracovala hned čtyři setboly, ten čtvrtý proměnila a získala tak první set.

Úvod toho druhého jí vyšel náramně, hned první soupeřčino podání prorazila a když ve třetím gamu dokázala brejkbol na šestý pokus proměnit, ujala se vedení 3:0. Při svém následném podání prohrávala už 0:40, pěti fiftýny v řadě ale otočila. Za stavu 5:2 mohla při svém servisu zápas ukončit, i tentokrát se v něm ale dostala do stavu 0:40 a i když jej korigovala, otočit jej nedokázala, i kvůli třem dvojchybám. První mečbol si tak vypracovala až při podání soupeřky, poté, co tato pokazila smeč. Po jeho proměnění se Petra mohla radovat z postupu do čtvrtfinále. To se bude hrát dnes od 21:00 SELČ.