čtvrtek 15. srpna 2013

Petra je v osmifinále

Petra zvládla třísetovou bitvu s novozéladnskou hráčkou Marinou Erakovičovou a po setech 6:4, 6(7):7, 6:3 postoupila do dalšího kola.

V prvním setu se Petra ujala vedení 2:1, když využila druhý brejkbol. Vedení udržela až do konce setu i přesto, že sama na svém podání měla trochu problémy, když čelila 4 brejkbolům.

Petra v Cincinnati
Druhý set byl stejně vyrovnaný jako ten první. Petra si v něm vypracovala jediný brejkbol, ten ale neproměnila, sama odvracela hned tři, z toho dva byly zároveň setboly. Obě hráčky si podání udržely a na řadu tak přišel tie-break, který se naopak nesl v duchu minibrejků. V prvních šesti výměnách brala body vždy hráčka na returnu, až v sedmé to byla Petra, kdo si poprvé servis udržel. Nakonec to ale nestačilo, série ztracených podání pokračovala dál, a soupeřka, která si v této fázi postupně vypracovala další tři setboly, ten závěrečný proměnila.

Rozhodnout tak musel třetí set. V něm Petra začala dobře, ujala se vedení 2:0, brejk ale nedokázala potvrdit a soupeřka tak s ní dál držela krok. Zlom přišel v osmé hře, kdy Petra brejkla soupeřku napodruhé a při následném vlastním servisu zápas ukončila druhým mečbolem.

Petra měla také po boku Kirten Flipkensové z Belgie nastoupit do druhého kola čtyřhry, z této disciplíny ale nakonec odstoupila.

Další zápas hraje Petra dnes od 21:30, utká se s Caroline Wozniackou z Dánska.