úterý 2. července 2013

Petra končí ve čtvrtfinále

Petra bohužel nestačila na Belgičanku Kristen Flipkensovou a ve třech setech jí podlehla 6:4, 3:6, 4:6. S turnajem se tak loučí už ve čtvrtfinále.

V prvním setu se Petra dostala do náskoku jednoho brejku v pátém gamu, tento náskok napoprvé ale udržet nedokázala. Napodruhé, v gamu č. 7, byla úspěšnější. Tentokrát si výhodu brejku podržela až do konce setu, když při vlastním podání zvládla proměnit třetí setbol.

Rozhodující moment druhé sady přišel rovněž v pátém gamu, tentokrát ale v neprospěch Petry. Ta poprvé v setu a podruhé v zápase přišla o podání a nedokázala na to už zareagovat. První setbol při vlastním podání ještě odvrátit dokázala, ten třetí už soupeřka proměnila.

Klíčový moment třetí sady a celého zápasu přišel v devátém gamu. Petra neudržela vedení 40:15, ztratila 4 hry v řadě a tak i svůj vlastní servis. Belgičanka při svém podání nezaváhala - Petra dva mečboly odvrátila, na ten třetí - eso - už ale neměla šanci dosáhnout.