pondělí 1. července 2013

Petra je ve čtvrtfinále

Petra je čtvrtý rok po sobě ve čtvrtfinále Wimbledonu. Dostala se tam vítězstvím nad Španělkou Carlou Suarezovou-Navarrovou po setech 7:6(5), 6:3.

Petra v osmifinále.
Zdroj: oficiální facebook PK
Úvod zápasu byl trochu rozpačitý, Petře se vůbec nedařilo na returnu, naopak sama čelila několika brejkbolům. Všechny ale dokázala odvrátit, prvního brejku jsme se tak dočkali až v 11. hře. Petra se tak ujala vedení 6:5 a šla servírovat na zisk sady. Čistou hrou však servis ztratila a šlo se do tie-breaku. V něm se Petra rychle ujala vedení 3:0, stejně rychle ho ale ztratila a ze získaného minibreaku rázem byla ztráta. Tu však po dvojchybě soupeřky rychle smazala. Svá dvě podání si udržela a vypracovala si tak setbol, ten při soupeřčině servisu proměnila.

I v druhém setu, kdy už Petra na returnu předváděla lepší výkony, to byla ona, kdo první vzal soupeřce podání, konkrétně v 6. hře. A přestože i tentokrát, když měla brejk potvrdit, čelila brejbolům, byla v jejich odvracení úspěšnější a rychle se tak ujala vedení 5:2. Další dvě podání si servírující hráčky udržely čistou hrou, což znamená jediné - vítězství 6:3.

Čtvrtfinálovou soupeřkou Petře bude Kirsten Flipkensová z Belgie, s níž má bilanci 1:2. Čtvrtfinále je na programu zítra.

Odkazy

Žádné komentáře :

Okomentovat