středa 31. července 2013

Petra hladce postupuje

Petra zvládla úvodní zápas s Laurou Robsonovou hladce ve dvou setech poměrem 6:2, 6:1 a oplatila tak soupeřce porážku z letošního Australian Open.

Petra v dnešním zápase.  Zdroj: WTA
Vstup do zápasu Petře vyšel náramně, využila hned druhý brejkbol a rychle se tak ujala vedení 2:0. Do pátého gamu si obě hráčky servis udržely, byť každá z nich čelila hrozbě jednoho brejkbolu. V šesté hře si Petra vypracovala již čtvrtý brejkbol a tentokrát jej proměnila a ujala se tak vedení 5:1.  Set mohla ukončit při vlastním podání, což se jí nakonec taky povedlo, přestože musela odvracet brejkbol. Vzápětí si ale vypracovala první setbol a ten proměnila.

Úvod druhého setu byl vyrovnanější, Petra sice ve třetím gamu soupeřku brejkla, tuto výhodu ale vzápětí ztratila, stav tak byl 2:2. Hned v další hře ale Petra dokázala sebrat soupeřce podání podruhé a tentokrát brejk potvrdila, ačkoliv sama čelila hrozbě dvou brejkbolů. V gamu č. 7 si Petra postupně vypracovala dvě možnosti, jak soupeřce prorazit servis a tu druhou využila a za stavu 5:2 tak podávala na vítězství v zápase. A úspěšně - rychle si vypracovala vedení 40:0 a i když první mečbol ještě neproměnila, u druhého byla úspěšnější.

V dnešním zápase se Petra mohla opřít i o podání - nasázela 11 es a jen dvě dvojchyby.

Petra si dnešním vítězstvím zajistila čtvrtfinále, ve kterém v pátek nastoupí proti vítězce souboje mezi Španělkou Carlou Suárezovou-Navarrovou a Francouzkou Virginií Razzanovou.