pondělí 17. června 2013

Ve čtyřhře prohra, dvouhra zítra od 13:15

Petra sezonu na trávě začala porážkou, když ve čtyřhře spolu s Yaninou Wickmayerovou na taiwansko-chorvatský pár Su-We Hsieh/Mirjana Lucicová-Baroniová nestačily a podlehly mu ve dvou setech 1:6, 4:6.

Zápas to byl poměrně vyrovnaný, rozdíl byl ale v efektivitě proměňování brejkbolů. Zatímco v prvním setu soupeřky využily hned dva, Petra s Yaninou žádný proměnit nedokázaly. Podání soupeřkám poprvé prorazily  až v druhém setu, tehdy si ale "jen" vzaly zpět ztracený brejk a srovnaly na 4:4. Vzápětí svůj servis čistou hrou ztratily a už na to odpovědět nedokázaly. Obě děvčata si proto na svou první letošní výhru ve čtyřhře ještě budou muset počkat.

Do dvouhry Petra naskočí zítra přibližně v 13:15, a to proti rumunské soupeřce Monice Niculescuové. S tou se potká poprvé v kariéře. Pokud svůj zápas zvládne, v druhém kole se střetne právě s Yaninou Wickmayerovou, která prvním kolem prošla již dnes.

Vzhledem k tomu, že Petra by měla hrát na kurtu č. 2, videopřenos pravděpodobně nebude k dispozici.