pondělí 24. června 2013

Po třísetové bitvě Petra postupuje do druhého kola

Petra vstup do turnaje zvládla, když ve třech setech porazila Američanku Coco Vandewegheovou  6:1, 5:7, 6:4.

První set byl jasná jízda pro Petru, rychle se ujala vedení 5:0, pak soupeřka udržením svého servisu odvrátila kanára, Petra ale první set bez problémů doservírovala, když proměnila hned první setbol.

Ani vstup do druhého setu nenasvědčoval tomu, že by Petra v tomto zápase měla mít nějaký problém. Hned v prvním gamu si postupně vypracovala tři brejkboly, ale nedokázala proměnit ani jeden. V gamu číslo 4 se Petra dostala do potíží, když si poprvé v zápase prohrála servis, sérií 4 gamů ale dokázala průběh otočit, když se ujala vedení 5:3. Slibné vedení ji ale neuklidnilo, po sérii slabších podání ztratila 4 hry v řadě a nakonec i celý druhý set.

Před začátkem třetí sady si Petra vyžádala ošetření kvůli problémům s přitahovačem pravé nohy. Klíčový okamžik třetí sady a potažmo celého zápasu přišel v páté hře, když Petra tento dlouhý game po proměnění třetího brejkbolu získala pro sebe a ujala se tak vedení 3:2. První dva mečboly si vypracovala za stavu 5:3 a když už to vypadalo, že první z nich po autu soupeřky proměnila, zasáhlo jestřábí oko. Petra se tak dostala do stejné situace jako v závěru druhé sady - při vedení 5:4 stačilo "jen" udržet servis. Zatímco v druhém setu selhala, tentokrát byla o poznání úspěšnější: zápas zakončila čistou hrou.

Další soupeřkou jí bude Yaroslava Švedovová z Kazachstátu, Petra jediný vzájemný zápas vyhrála.