úterý 18. června 2013

Petra postupuje do druhého kola

Svoji úvodní dvouhru zvládla lépe než včerejší čtyřhru, rumunskou soupeřku porazila hladce 6:4, 6:1 a v zítřejším druhém kole se střetne se svoji deblovou partnerkou Yaninou Wickmayerovou.

Petra v Eastbourne.
Zdroj: oficiální facebook PK
Vstup do utkání Petra zvládla, když se rychle ujala vedení 3:0. Pak při vlastním podání čelila hned třem brejkbolům, pěti fiftýny v řadě ale nakonec pro sebe získala i tuto hru. Sama si pak hned v další hře vypracovala brejkbol, proměnit ho ale nedokázala, naopak hned v další hře svůj servis neudržela a když si Rumunka dokázala podruhé v zápase udržet servis, z jasného vedení 4:0 to rázem bylo 4:3. V devátém gamu si Petra vypracovala dokonce 3 setboly, proměnit je ale nedokázala. Při vlastním servisu ale, byť musela odvracet brejkbol, nakonec set získala, když v pořadí šestý setbol proměnila.

Druhý set už ale byl jasnou záležitostí. Za stavu 5:0 sice Petra ještě lehce zaváhala a čistou hrou si servis ztratila, při podání soupeřky ale byla nekompromisní a třetí mečbol proměnila.

Další kolo by Petra měla hrát zítra na centrkurtu jako druhá v pořadí, tedy cca od 14 hodiny. A tentokrát by měl být k dispozici i videopřenos.