středa 19. června 2013

Petra na Yaninu Wickmayerovou bohužel nestačila

Se svojí deblovou parťačkou prohrála ve třech setech 6:3, 4:6, 5:7. S turnajem se tak rozloučila už ve druhém kole, nyní ji čeká Wimbledon.

První set začala na returnu a hned si vypracovala brejkbol, ten ale proměnit nedokázala. Druhou šanci v pátém gamu ale využila a šla do vedení 3:2. V osmém gamu sama několika brejkbolům čelila, obtížnou situaci ale zvládla a ujala se tak vedení 5:3. První setbol, který si vypracovala hned v následující hře, proměnila, a získala tak první set.

Druhý set začala špatně, rychle se dostala do ztráty 0:2 a nechybělo mnoho, aby to bylo 0:3. Petra ale zabrala a srovnala na 2:2. V sedmém gamu ale opět zaváhala při svém podání a prohrávala již 3:4, čistou hrou si ale ztracený servis vzala zpět. Závěr setu, notně ovlivněný několika spornými verdikty sudích, ale Petra nezvládla a druhý set nakonec ztratila.

V třetím setu se dvakrát dostala do dvougamového vedení - 3:1 a 4:2, bohužel ani v jednom případě brejk nedokázala potvrdit, což se později mělo ukázat jako klíčový okamžik. V jedenáctém gamu totiž své podání ztratila a Yanina Wickmayerová, přestože Petra jí ještě dokázala dva mečboly sebrat, doservírovala zápas do ze svého pohledu úspěšného konce.