sobota 29. června 2013

Petra je v osmifinále

Petra zvládla náročný a dvakrát přerušený zápas proti Jekatěrině Makarovové poměrem 6:3, 2:6, 6:3 a postupuje už do čtvrtého kola, tedy osmifinále.

Petra v zápase s J. Makarovovou.
První přerušení přišlo v prvním setu za stavu 3:3 pro déšť. Petra se po přestávce rozjela a zbývající tři gamy získala pro sebe. I přesto, že v úvodní části byla na returnu nebezpečnější Makarovová, si Petra podání udržela a sama ho soupeřce vzala hned dvakrát.

V dobré hře Petra pokračovala i v úvodu druhé sady, kdy se ujala vedení 2:0. Svůj vydřený brejk ale snadno ztratila, což soupeřku viditelně nabudilo, Petru naopak rozhodilo a ta nakonec ztratila 8 her v řadě a tedy i druhý set.

Šňůru ztracených gamů přerušila až ve třetí hře třetí sady, kdy snížila při vlastním podání na 1:2. Za tohoto stavu si Petra vynutila přerušení pro tmu a zápas tak pokračoval až v sobotu. Do sobotního pokračování vlétla Petra ve velkém stylu, když třemi gamy v řadě otočila z 1:2 na 4:2. Pak si při vlastním podání vybrala slabší chvilku a soupeřka snížila na 3:4. Petra si ovšem výhodu brejku vzala zpět a při vlastním podání si rychle vypracovala tři mečboly. A třetí z nich nakonec proměnila.

V dalším kole ji čeká Carla Suarezová-Navarrová ze Španělska. Vzájemná zápasová bilance je 4:1 ve prospěch Petry.