středa 29. května 2013

Petra postoupila do druhého kola + video

Petra na RG. Zdroj: oficiální facebook Petry Kvitové.  Další fotografie..

Petra zvládla těžký vstup do turnaje, když si s domácí hráčkou Aravane Rezaiovou poradila po setech. 6:3, 4:6, 6:2.

První set začala Petra poměrně dobře, hned v úvodním gamu si dokázala vypracovat 4 brejkboly, žádný ale nevyužila. Následně sama při svém servisu úspěšně čelila dvěma brejkbolům a ve třetím gamu po dvojchybě soupeřky poprvé prorazila její servis. Brejk bez problémů potvrdila, následně získala další a ujala se tak vedení 4:1. Od tohoto stavu si do konce prvního setu žádná z hráček nedokázala podání podržet, což v konečném součtu znamenalo zisk prvního setu pro Petru.

Úvodní game druhého setu rozehrávala Petra a podání si udržet dokázala, další tři hry, z toho jednu při vlastním podání, však ztratila a rychle prohrávala 1:3. Podařilo se jí dorovnat a ziskem dlouhého sedmého gamu dokonce otočit na 4:3, bohužel ale v tomto setu už více nepředvedla a nakonec jej ztratila poměrem 4:6.

Třetí set Petra začala špatně - ztrátou vlastního podání, naštěstí si ho vzápětí dokázala vzít zpět, takže soupeřku k nějakému úniku nepustila, naopak velmi rychle otočila vývoj utkání ve svůj prospěch. Za stavu 3:1 brejk ještě nepotvrdila, za stavu 4:2 už ano a když v následné hře proměnila při soupeřčině podání další brejkbol, který byl zároveň mečbolem, mohla slavit postup do druhého kola.

Petru dnes příliš neposlouchal servis, zejména v druhém setu bylo procento prvního servisu jen něco málo přes 50 %, kompenzovala to ale velice kvalitním returnem (kompletní statistiky zápasu naleznete tady).

V druhém kole, které by měla hrát již zítra, se střetne s Číňankou Šuaj Peng.