neděle 5. května 2013

Petra porazila Yaninu Wickmayerovou

Petra úvodní zápas zvládla a po třísetové bitvě svoji deblovou parťačku Yaninu Wickmayerovou z Belgie porazila po setech 4:6, 7:5, 6:4.

Vstup do zápasu Petře vyšel, soupeřce hned na úvod sebrala podání a tento náskok držela až do stavu 4:3, za stavu 4:2 měla dokonce několik možností náskok navýšit. To se ale nestalo a všechny následující gamy získala soupeřka, která tak otočila vývoj prvního setu ve svůj prospěch.

Druhý set byl rovněž nahoru-dolů se spoustou ztracených podání. Začalo to ve třetím gamu, kdy Petra soupeřku brejkla. Sama ale následně podání neudržela, aby hned vzápětí sebrala soupeřce podání podruhé. Náskok si Petra udržela až do stavu 5:3, kdy si při soupeřčině podání dokonce vypracovala setbol. Ten ale neproměnila a následně set nezvládla doservírovat - 5:5. Okamžitě se jí povedl rebrejk a napodruhé již set dopodávala.

Třetí set první brejkovou situaci přinesl až v pátém gamu, Petra ji ale nevyužila. Yanina si v šestém gamu v obdobné situaci počínala lépe a ujala se tak vedení 4:2. Petra si vzápětí čistou hrou ztracené podání vzala zpět, soupeřce ve zbývající části zápasu nepovolila ani game a když za stavu 5:4 proměnila druhý mečbol, mohla slavit postup do druhého kola. To by měla odehrát v úterý proti Daniele Hantuchové.