čtvrtek 30. května 2013

Petra je ve třetím kole

Zdroj: oficiální facebook PK. Další fotografie

Petra porazila Číňanku Šuaj Peng po setech 6:4, 6:3 a postoupila už do třetího kola, ve kterém si zahraje proti Američance Jamie Hamptonové, která v prvním kole vyřadila Lucii Šafářovou.

V úvodu zápasu, jehož začátek byl pro nepřízeň počasí několikrát odložen, si až do čtvrtého gamu žádná z hráček neudržela servis, což znamenalo vedení pro Petru s brejkem k dobru. Ten sice potvrdila a dostala se tak do vedení 3:1, Číňanka si ale ještě dokázala ztracený brejk dokázala vzít zpět a otočila na 3:4, přestože v sedmém gamu čelila hned třem brejkbolům. Co se nepovedlo teď, povedlo se ve hře číslo 9, Petra se ujala vedení 5:4 a při vlastním podání čistou hrou set ukončila.

Druhý set se pro Petru rozvíjel velice slibně, rychle se dostala do vedení 4:0. Číňanka ale situaci lehce zdramatizovala, když Petru brejkla a snížila na 4:3. Závěr setu, a tedy i celého zápasu, si ale Petra pohlídala a po proměněném mečbolu č. 2 postoupila už do třetího kola.

Dnešní vítězstvím si Petra zároveň vylepšila vzájemnou bilanci s Šuaj Peng již na 4:0.