sobota 23. února 2013

Petra má titul!

Petra porazila ve třech setech Saru Erraniovou z Itálie 6:2, 1:6, 6:1 a slaví letos první (a na okruhu WTA celkově desátý) turnajový titul.

Petra s trofejí pro vítězku. Zdroj: Getty Images

V prvním setu se Petra rychle ujala vedení 4:0, když dvakrát brejkla svoji soupeřku z Itálie. Sara sice ještě dokázala jeden brejk umazat a snížit na 4:2, Petra ale žádné komplikace nepřipustila a první set získala hladce 6:2.

Druhý set Petra rovněž začala brejkem soupeřky, ta ale ke skvělému pohybu přidala ještě větší aktivitu a s tím Petra měla obrovské problémy a následujících 6 gamů v řadě prohrála, když si ani jednou neudržela vlastní servis.

Zlomový okamžik třetího setu a vlastně celého zápasu přišel v třetím gamu, kdy Petra při vlastním podání prohrávala už 0:40. Následujících pět fiftýnů ale získala pro sebe a podání si nakonec udržela. Sama první brejk při následném podání soupeřky proměnila a dostala se tak do vedení 3:1. Soupeřce už nepovolila ani game a celý zápas zakončila čistou hrou.

Dnešním vítězstvím si Petra zajistila 7. pozici v žebříčku WTA, kde vystřídá právě Saru Erraniovou.