čtvrtek 14. února 2013

Petra jde do čtvrtfinále

Závěr zápasu Kvitová - Petrovová

Petra po boji zvládla zápas s Nadiou Petrovovou z Ruska po setech 4:6, 6:4 a 6:3 a zahraje si tak čtvrtfinále proti světové dvojce, Američance Sereně Williamsové.

Dnešní zápas by se dal rozdělit do dvou částí. V první setu a v úvodu druhého byla lepší ruská hráčka, která v úvodní sadě vzala Petře servis hned dvakrát, a i když si jedno podání Petra vzala zpět, o druhé přišla v nejhorší možnou chvíli - za stavu 5:4 pro soupeřku.

Nadia se rychle dostala do vedení i ve druhém setu, kdy vedla už 3:0 a 40:0 při Petřině podání. Petře ale ve správný čas zafungoval servis a všechny brejky odvrátila a i když v této hře Rusce ještě jeden povolila, nakonec své podání uhájila. Pak nastartovala spanilou jízdu, když získala pět her v řadě. Nakonec set zvládla doservírovat a získat jej poměrem 6:4.

I ve třetím setu to byla Ruska, kdo jako první prolomil soupeřčino podání, a dostala se tak do vedení 3:1. Dalších pět her ale dominovala Petra, všechny je získala, i když o osmý game musela tvrdě bojovat. Vyhrála tak 6:3 a může se těšit na zápas se Serenou.

Nadia ale v tomto zápase ukázala smysl pro fair play, když při vlastním brejkbolu opravila čárového rozhodčího a přiznala tak bod Petře.