čtvrtek 21. února 2013

O finále proti Wozniacké

V dnešním čtvrtfinále Petra porazila Polku Agnieszku Radwaňskou po setech 6:2 a 6:4 a zahraje si tak letošní první semifinále.

Kvitová - Radwaňská

V prvním setu měla obě děvčata problém udržet si podání, zvládla to až Petra v šestém gamu a zvýšila tak svůj náskok na 4:2. Získala rovněž i dva následující gamy a tak i celý první set.

V druhém setu opět začala na podání Radwaňská a tentokrát lépe, poprvé v zápase udržela vlastní servis. Petra si své podání rovněž udržela a ve třetím gamu si vypracovala brejkbol. Tentokrát ho ale proměnit nedokázala a game nakonec získala Polka. Vzápětí se Petra dostala do problémů při vlastním podání, kdy prohrávala už 0:40, všechny tři brejky, a později i čtvrtý, odvrátila. Zlomový moment přišel v sedmé hře, kdy na pátý pokus v tomto gamu a na šestý celkově Petra proměnila brejk ( i když s dopomocí soupeřky, která poslala míček do sítě) a ujala se tak vedení 4:3. Ve zbývajícím čase už si obě hráčky podání udržely, Petra proměnila hned první mečbol.