neděle 10. února 2013

Fed Cup: Česko - Austrálie 4:0

České hráčky oslavují postup
Češky si i nadále drží Fed Cupovou neporazitelnost, když třetí, postupový, bod, v dramatickém zápase urvala Petra. Pro čtvrtý pak dokráčela "Háčka," čili Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká.

Petra Kvitová - Samantha Stosurová 2:6, 7:6(3), 6:4

Klíčový moment prvního setu přišel v šesté hře, kdy Samantha využila nabídnutou možnost brejku a ujala se vedení 4:2. Brejk už nepustila, naopak set zakončila při Petřině podání a získala tak vůbec první set pro Australanky o tomto víkendu, a to poměrem 6:2.

Druhý set začala lépe Petra, hned vzala soupeřce podání, brejk ale nepotvrdila. Tato situace se zopakovala ještě dvakrát, kdy za stavu 3.2 nedokázala využít vedení 40:15 a prohrála tak svůj servis již po páté za sebou. Další tři servisy si obě hráčky udržely čistou hrou, dramatická situace ale nastala za stavu 4:5 z pohledu české hráčky, kdy musela dokonce odvracet mečbol, a to až druhým servisem (skvěle umístěným na tělo soupeřky). Další servisy si už hráčky pohlídaly a šlo se do tie-breaku. Ten o něco lépe začala Australanka, nakonec to ale byla Petra, která jej s přehledem získala.

Úspěch v druhém setu Petru viditelně povzbudil a i když hned při prvním servisu ve třetí sadě odvracela brejkbol. Pak se rozjela a velice rychle si vypracovala vedení 5:0 a vše směřovalo k rychlému konci. Jenže Petra nedokázala ani při jednom ze svých servisů zápas ukončit a rázem to bylo 5:4 a podávat šla soupeřka. Přestože si postupně vypracovala dva gemboly, nedokázala je využít, Petra naopak nabídnutým mečbolem nepohrdla a poslala tak Češky do semifinále.

Hlaváčková, Hradecká - Bartyová, Dellacquaová 6:0, 7:6(1)

Vzhledem k tomu, že podle nových pravidel se za rozhodnutého stavu hraje rovnou debl, Lucie Šafářová svůj zápas nehrála a nastoupila rovnou Háčka. Ta první set nad finalistkami letošního Australian Open získala hladce 6:0 a i když v tom druhém musela několikrát dotahovat a brát si zpět ztracená podání, nakonec v tie-breaku vybojovala pro Česko čtvrtý bod.