sobota 9. února 2013

Česko - Austrálie 2:0

Češky první hrací den zvládly výborně a vedou 2:0 na zápasy, nejprve Petra porazila Jarmilu Gajdošovou poměrem 7:6, 6:3, v druhém zápase zvítězila Lucie Šafářová nad Samantou Stosurovou 7:6, 7:6.

Petra Kvitová - Jarmila Gajdošová 7:6(2) a 6:3.

Úvod zápasu byl nervozní z obou stran, nakonec si první brejk zápasu v pátém gamu připsala Jarmila Gajdošová, který dokázala potvrdit a ujala se tak vedení 4:2. Petra ale předvedla zlepšený výkon a následující tři gamy v řadě uzmula pro sebe a ujala se tak vedení 5:4. Další servisy si obě hráčky udržely, byť za stavu 5:5 musela Petra odvracet dva brejkboly, a šlo se do tie-breaku. Ten hladce získala Petra a spolu s ním i celý první set.

V druhém setu se zvýraznily rozdíly mezi oběma hráčkami a tentokrát to byla Petra, kdo jako první vzal soupeřce podání, a to dokonce dvakrát v řadě a snadno se tak dostala do vedení 4:1. Pak se ale rozjel festival ztracených podání, kdy až do konce zápasu si žádná z hráček nebyla schopná udržet vlastní servis a
Petra nakonec svůj první mečbol, který si vypracovala při podání soupeřky, proměnila a zvítězila tak 6:3.

Lucie Šafářová - Samantha Stosurová 7:6(6) a 7:6(4)

Lucka si hned v první gamu vytvořila několik brejkových šancí, ty ale neproměnila, naopak soupeřka nabídnutou šancí nepohrdla a rychle se dostala do vedení 3:0. Přestože v následujícím gamu Lucka prohrávala už 0:40 při vlastním podání, všechny brejkboly odvrátila a snížila na 1:3. V sedmém a osmém gamu se obě soupeřky vzájemně brejkly a Australanka tak šla za stavu 5:3 podávat na zisk setu. Tento game trval přes 10 minut, Samantha v něm zahodila tři setboly.

Drama nakonec vyhrála Lucka, vzápětí Samanthu brejkla podruhé a tentokráte to byla ona, kdo za stavu 6:5 podával na vítězství v setu. Samantha v sobě vydolovala zbytky sil, srovnala a šlo se do tie-breaku. Přestože v něm větší část za kratší konec tahala Lucka, dokonce odvracela dva setboly, nakonec však po dvojchybě soupeřky zkrácenou hru ovládla poměrem 8:6 a získala tak první set.

V setu č. 2 to opět byla Australanka, kdo jako první získal podání soupeřky, a to ve třetím gamu. Brejk však nepotvrdila a stav byl i nadále vyrovnaný, a to až do stavu 5.5, kdy to opět byla Samantha, kdo brejknul soupeřku a šla tak podávat na zisk druhého setu. A opět to nezvládla a tak následoval další tie-break. V tom už Lucka nezaváhala, získala jej poměrem 7:4 a vybojovala tak druhý bod pro Česko.

Zítra od 12:00

O postupu českého týmu do semifinále může rozhodnout v úvodním nedělním zápase, souboji týmových jedniček, Petra, která svůj duel rozehraje ve 12:00.